#1 2014.05.28 18:00:49

 Tiga

http://i.imgur.com/hYpZ1b8.png

31716674
Call me!
Skąd: WWA
Zarejestrowany: 2014.04.07
Posty: 366
Punktów :   
Bardzo krótko o postaci: eSTeAeLKaeR
Ulubione przysłowie : Technika czyni zawodnika
Mów mi: Tigeu, Gosieu, stalkeu, taueu
Hobby: Webmastering, speed cubing itd
WWW

Wasze Hobby

W dodatkowych polach już od dłuższego czasu możecie sobie dodać jedno, dwa czy może nawet i trzy hobby, nie opisując nic przy tym, co robicie. W skrócie czas na inteligenty post w którym może opiszecie na czym polega wasze hobby czy też pasja, a może kogoś zachęcicie ciekawym opisem do spróbowania się w waszej "dyscyplinie".
Zaczynając ode mnie:

Mówiąc w przenośni, o mojej osobowości, jestem człowiekiem z małym ADHD umysłowym i nie potrafię usiedzieć dłużej niż jedna-dwie godziny przy jednym zajęciu, tak więc również nie ograniczyłam się do jednej już jak to nazwałam "dyscypliny", ale odnalazłam ich kilka. Zaczynając już może i nie pisząc już dłużej o głupotach opiszę je: 

1. Freerun- Każdy z was na 100% ma styczność z językiem angielskim nawet kilka razy dziennie, np. odpalając już samo FH, więc myślę że każdy zdołał wyłuskać z tej nazwy dwa słowa- Wolny bieg. Czym to jest? Niektórzy mówią na to "sport ekstremalny" i nic więcej nie dodają, bo po prostu nie wiedzą na czym to polega. 3run wywodzi się z parkuru i jest to efektowne pokonywanie przeszkód w czasie biegu. 
Freerun w przeciwieństwie jednak do PK nie opiera się na jak najszybszym i jak najprostszym wykonywaniu ruchów. Tutaj to wszystko zostało trochę zmienione. Efektowność oraz prędkość została zastąpiona efektownymi trick-ami, które nie należą niestety do najłatwiejszych.
Sport ten nie powinien być postrzegany jako zbiór pojedynczych ruchów, a jako cały sposób poruszania się. Freerun to także sposób myślenia. Osoby trenujące parkour, patrząc na przeszkodę, myślą jak najsprawniej ją pokonać. Ludzie trenujący free running na tę samą przeszkodę spojrzą z zamysłem pokonania jej w efektowny sposób.
Sama dopiero raczkuje w tym sporcie, aczkolwiek codziennie trenuję, aby dojść do czegoś. 

2. Speedcubing- Tym razem coś wymagającego mniej ruchu nóg, ale tym razem wymaga bardzo szybkiej sprawności palców oraz myślenia.
SC jest to jak najszybsze ułożenie kostki rubika oraz innych łamigłówek rubikopodobnych. Do układania zostało opracowanych kilkanaście metod: najpopularniejsze z nich to metoda LBL (dla początkujących) i metoda Fridrich (dla zaawansowanych). W każdym przypadku wykucie na pamkę kilku algorytmów (w naszym slangu algów) jest niezbędne. Każda z metod do układania kostki opiera się na czystej logice oraz sytuacji rozmieszczenia klocka.

Rekordzista Świata-  Holender Mats Valk, który na Zhonovan Open 2013 ułożył kostkę Rubika 3x3x3 w czasie 5,55 sek.
Jednak MISTRZEM ŚWIATA i autorytetem dla wielu speedcuberów jest Australijczyk Feliks Zemdegs.

Mój rekord to zaledwie 18,32 sek. ale to dopiero pięć miesięcy układania.. zobaczymy do jakich wyników dojdę po wakacjach.

3. Rysownictwo, Graffiti, Grafika komputerowa- z tym już wiążę głębsze plany. Chyba dalej nie ma co opisywać

4. Urban Exploration- tam gdzie szary człowiek nigdy nie zagląda, nie widzi tego miejsca, bądź boi się wejść, tam znajdą się zawsze exploratorzy. Niedostępność danego miejsca nie jest dla nikogo przeszkodą sam widok opuszczonego miejsca podnosi poziom adrenaliny, ale przede wszystkim karze czekać, aż będzie można tam wejść. Jedyne co zostawiamy, to odciski naszych butów, a zabieramy- zdjęcia

Trochę bym mogła jeszcze pisać, ale nie chodzi tu tylko o mnie.
Czekam na wasze hobby!


http://steamsignature.com/card/1/76561198115968155.png
Problem z czymkolwiek na forum?
GG: 31716674 e-mail: tiga@boo.pl Facebook: Tigełe na FB Steam: Gosieu
Posiadam drugie konto do testów, prawidłowości strony "oczami użytkownika"- Sena

Offline

 

#2 2014.06.21 14:31:53

 Gorn5

http://i.imgur.com/uzRtrgc.png

49184376
Zarejestrowany: 2014.06.20
Posty: 26
Punktów :   
WWW

Re: Wasze Hobby

Ja tu się nie będę wypowiadał jak Tiga, bo aż tak uzdolniony oraz zaciekawiony niczym nie jestem. Opowiem wam to wszystko w kilku małych słówkach, a więc zaczynamy:

• Ogólnie interesuje się tworzeniem gier. Już od dzieciństwa pragnąłem tworzyć gry, z moim kuzynem mieliśmy już wspólne plany na przyszłość. Marzyliśmy, że stworzymy bądź dołączymy do jakiegoś dobrego zespołu tworzącego gry komputeterowe. Te wszystkie marzenia były jeszcze zanim poznaliśmy RPG Makera. Pewnego dnia wpisaliśmy w Google "Program do tworzenia gier", i ściągaliśmy takie programy jak Unity itp. jednak dla nas były to za trudne programy. Aż w końcu trafiliśmy na RPG Makera. Od razu go polubiliśmy, kilka dni później już nawet dobrze umieliśmy to robić. Zdecydowaliśmy się na prostą gierkę, `coś tam wyszło, jednak to nie nadawało się na publikację w internecie`.
Jednak dla nas było to wspaniałe przeżycie... Wspólnie stworzyliśmy grę. Spełniło się nasze największe marzenie.

Do teraz w tym siedzę, aktualnie stworzyłem jedną grę, teraz niedawno zabrałem się za drugą. Idzie mi całkiem nieźle, aktualnie gra ukończona jest w jakiś 30%. Codziennie, gdy mam choć odrobinkę czasu, zaczynam dalej ją robić, i pnę się coraz wyżej i wyżej, aż w końcu skończę grę, i ją opublikuje. Będę zadowolony, że znów skończyłem moją własną grę.

• Kolejne moje Hobby, to Sędziowanie Piłkarskie. Gdy miałem 11 lat, bardzo mi się to spodobało - nie wiem czemu, ale się spodobało. Kupiłem gwizdek, z kartek od zeszytu zrobiłem kartki i poszedłem na boisko. Na początku wstydziłem się troszkę sędziować, ale z biegiem czasu zdołałem się do tego przyzwyczaić. Wczoraj sędziowałem na jednym z meczów starszych o dziwo mi pozwolili, była niezła frajda. Ogólnie mecz udany, bardzo się cieszę z mojego małego hobby. Chcę w przyszłości zostać sędziom, i cały czas do tego powoli zmierzam.

• Praca w internecie. Już od dłuższego czasu polubiłem pomaganie różnym forom (przeważnie forom w pun.pl), zazwyczaj jest to pomaganie w Administrowaniu, Moderowaniu. Czasem w stylizacji całej szaty graficznej, czasem w nabiciu postów a czasem postawienie całego forum od nowa. Nie jest to dla mnie zbyt wielki wysiłek, po prostu lubię robić takie rzeczy. Kilka dni temu postawiłem nowe forum o Michaelu Jacksonie, gdyby ktoś chciał zobaczyć, napiszcie na gg (49184376), a podam link.


Jak widać nie interesuje się zbyt wielkimi rzeczami, są to małe drobne rzeczy, które sprawiają mi ogromną przyjemność i ułatwiają życie.


~ Jeśli umiesz liczyć - licz na siebie ~

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hardstyle-ownia.pun.pl www.klasa6ce.pun.pl www.zmienmyswiat.pun.pl www.pbf-skateboarding.pun.pl www.scholandia.pun.pl